Oklejanie sposobem na szybką zmianę koloru auta

Oklejanie sposobem na szybką zmianę koloru

Oklejanie sposobem na szybką zmianę koloru auta

Jeszcze kilka lat temu decyzja odnośnie koloru samochodu była praktycznie nieodwołalna, a poza bardzo drogą wizytą u lakiernika właściciele nie mieli innego sposobu na zmianę barwy karoserii. Dziś jednak jest to możliwe, a sposób ten jest o wiele mniej inwazyjny. Chodzi tu o oklejanie samochodów specjalną folią, która nie tylko jest zdecydowanie tańsza niż wizyta w warsztacie lakierniczym, ale też można nalepić ją samodzielnie. Dlaczego jest to niemalże idealna metoda dla osób, które lubią eksperymentować ze swoimi autami?

Do wyboru, do koloru

Kupując samochód z drugiej ręki, dla większości osób o wiele ważniejszy jest jego stan techniczny, aniżeli kolor. Współcześnie nie musimy jednak przywiązywać się do karoserii, której barwa nam nie odpowiada, a wszystko dzięki wysokiej jakości naklejanym na nadwozie foliom, gwarantującym efekt nie do rozróżnienia dla osób niewtajemniczonych. Zmienić możemy jednak nie tylko kolor karoserii, ale także wariant jej wykończenia. Folia może nadawać efekt matowy, satynowy, metaliczny, a także odcieni różniących się w zależności od rodzaju oświetlenia lub kąta patrzenia. Atutem takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że folię można łatwo zdjąć, powracając do efektu początkowego lub zdecydować się na kolejny kolor, jeśli zmiana przestanie nam odpowiadać.

Dwa w jednym

Szybka zmiana koloru samochodu to jednak nie jedyna zaleta tzw. car wrappingu, bowiem atutem jest także przedłużenie trwałości oryginalnej powłoki lakierniczej. Ma to znaczenie przy kupowaniu samochodu z salonu, gdy zależy nam na utrzymaniu jego wartości poprzez ochronę nadwozia. Wszystko dzięki temu, że folie sprawdzają się jako zabezpieczenie przed drobnymi zarysowaniami oraz innymi czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na lakier, np. uderzeniami kamieni.

Jeśli lubimy zmiany, a nasz samochód jest dla nas polem do ciekawych eksperymentów wizualnych, możemy zdecydować się na wzięcie udziału w szkoleniu z samodzielnego oklejania folią. Dzięki niemu w zaledwie jeden dzień posiądziemy umiejętności i wiedzę, dzięki którym bez konieczności korzystania z usług zewnętrznych firm, będziemy mogli zgodnie ze swoimi potrzebami zmieniać kolor naszego samochodu.