Nauka oklejania samochodów. Dostępne kursy i szkolenia

Nauka oklejania samochodów. Dostępne kursy i szkolenia

Oklejenie samochodu kolorową folią nie tylko podniesie jego wartość estetyczną, lecz również może stanowić ochronę przez delikatnymi rysami lub działaniem warunków atmosferycznych na lakier pojazdu. Można nawet pokusić się o klejenie elementów dekoracyjnych wewnątrz auta, stylizując je w kolorze nadwozia. Jednak, jeżeli chcemy mieć maksimum pewności, że folia będzie stanowiła ochronę lakieru, powinniśmy rozważyć oklejanie go specjalną, dedykowaną do tego poliuretanową, przeźroczystą folią ochronną, a nie folią kolorową. Zastosowanie folii do zmiany koloru nie wyklucza możliwości zastosowania folii ochronnej  – właściwości folii 3M dają nam naprawdę bardzo dużo opcji zastosowań w różnych konfiguracjach. Usługę oklejania samochodu najlepiej zlecić fachowcom, ale można również zrobić to własnymi siłami i zapisać się na specjalny kurs, ponieważ najnowsze rozwiązania technologiczne zastosowane w foliach do zmiany koloru przez formę 3M sprawiają, że oklejanie aut staje się coraz mniej skomplikowane. W połączeniu z wiedzą i praktycznymi zajęciami podczas kursów car wrappowych możemy być pewniejsi, że wystylizujemy swoje auto na długie lata. Dzięki szkoleniom nie tylko samodzielnie okleisz własny samochód, ale będziesz mógł także taką usługę świadczyć innym posiadaczom aut otwierając swój biznes. Nasze centrum szkoleniowe oferuje Państwu jednodniowe szkolenie w zakresie podstawowym i dwudniowe w zakresie zaawansowanym. Szkolenia podzielone są na dwie części:

  • teoretyczną,
  • praktyczną.

Czego dowiesz się na podstawowym kursie oklejania samochodów?

Podczas wykładu z teorii zaprezentujemy Państwu różne rodzaje folii oraz jej zastosowania. Przedstawimy krótki przegląd narzędzi i chemii, wykorzystywanych podczas oklejania, doradzimy, w które warto zainwestować. Wyjaśnimy, jakie warunki pracy należy stworzyć, jak wycenić usługę i wyliczyć ilość potrzebnej folii oraz podpowiemy jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas aplikacji, zwłaszcza przez osoby zaczynające swoją pracę z aplikacją folii. Część praktyczna natomiast polega na wykorzystaniu wiedzy teoretycznej, zdobytej przez kursantów, gdzie pokazy i wyjaśnienia trenera są nierozłącznym elementem poprzedzającym każdą aplikację w wykonaniu uczestników. Będziecie mieli Państwo okazję w praktyce przetestować różne narzędzia, dzięki czemu po kursie możecie zakupić tylko te, którymi praca sprawiała Wam najwięcej przyjemności. Uczestnicy szkolenia otrzymają także garść porad m.in.:  jak zaoszczędzić czas podczas oklejania, jak nałożyć folię pod uszczelki, jak posługiwać się specjalistycznymi taśmami do cięcia folii minimalizując tym dzięki temu ryzyko uszkodzenia lakieru przy użyciu ostrzy.

Co obejmuje dwudniowe szkolenie rozszerzone?

Szkolenie zaawansowane rozbite zostało na dwa dni. Dzień pierwszy zaczynamy odrozbudowanej  teoretycznie prezentacji zagadnień technicznych, poruszanych podczas szkolenia podstawowego. W dalszej kolejności przechodzimy do zajęć praktycznych – pokazy oklejania w wykonaniu i z wyjaśnieniem trenera oraz samodzielnej pracy kursantów. W miarę zdobywania umiejętności, oklejane są coraz bardziej różnicowane pod względem kształtów i przetłoczeń elementy pojazdu. Jesteśmy otwarci na wymianę doświadczeń i wielokrotne trenowanie przez uczestnika elementu, który sprawiał mu trudności.

Proponowana przez naszą firmę oferta kursu oklejania samochodów jest bogata, a ich zakres nie jest dziełem przypadku, lecz wypadkową wieloletniej praktyki aplikatora i kilkuset przeprowadzonych przez nas szkoleń. W zależności do tego, jak szeroką wiedzę na temat oklejania chce zdobyć kursant, może on wybrać wersję podstawową lub zaawansowaną kursu.