Jak przyciemnić szyby w aucie? Porady i sugestie

metody przyciemniania szyb

Jak przyciemnić szyby w aucie? Porady i sugestie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca może przyciemnić w dowolnym stopniu jedynie szyby tylne. Szyby przednie muszą posiadać współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%.

W przyciemnione szyby tylne warto zainwestować: dzięki nim auto  w lecie będzie się mniej nagrzewało, co zwiększy komfort prowadzenia pojazdu. Poza tym, samochód z przyciemnymi szybami zdecydowanie zyskuje na wyglądzie i daje więcej prywatności!

Jakie metody przyciemniania szyb można wyróżnić?

Istnieją dwie metody przyciemniania szyb. Można w tym celu użyć specjalnych folii albo skorzystać z usługi piecowego przyciemniania szyb.

Pierwsza metoda nie wymaga wizyty w warsztacie; często kierowcy sami naklejają odpowiednio docięte płachty folii na powierzchnię szyby.

Piecowe przyciemnianie szyb odbywa się natomiast w wyspecjalizowanym serwisie i polega na nakładaniu na szyby warstwy tlenków tytanu, a następnie wygrzaniu ich w odpowiedniej temperaturze. Następnie szyby umieszcza się w piecu technologicznym, w którym dokonuje się proces przyciemnienia.

Porady i sugestie odnośnie samodzielnego przyciemniania szyb

Szyby muszą być w idealnym stanie, bez pęknięć. Przed nałożeniem folii należy dokładnie umyć z obu stron. Folia musi być idealnie docięta do kształtu okna, a następnie profiluje się ją do obłości szyby używając raklę i wykorzystując ciepło opalarki.

Folie nakleja się na zwilżoną szybę. Teraz pozostaje tylko wygładzić pęcherzyki z powietrzem i gotowe! Wydaje się proste w teorii, ale w praktyce często tak niestety nie jest, zwłaszcza kiedy polega się samemu na sobie i metodzie prób i błędów.

Powyższe sugestie nie wyczerpują jednak całości zagadnienia, związanego z przyciemnianiem szyb, dlatego warto zapisać się na specjalny kurs.

Decydując się na oferowane przez nas szkolenie, na temat przyciemniania szyb, poznasz tajniki profesjonalnego ściemniania koloru tylnych szyb w aucie. Umiejętności te wykorzystać możesz nie tylko na własny użytek, lecz również podczas pracy w warsztacie samochodowym.

Warto zapisać się na kurs przyciemniania szyb. Dzięki niemu szyby będą wyglądały profesjonalnie, a ty podniesiesz swoje zawodowe kwalifikacje.