Jak oklejać samochód folią? Najważniejsze zasady

Jak oklejać samochód folią? Najważniejsze zasady

Oklejanie samochodów folią ma wiele zalet, a jedną z nich jest zabezpieczenie oryginalnej powłoki lakierniczej pojazdu. Autem jest także możliwość szybkiej zmiany wyglądu auta, bez konieczności malowania. Aby jednak samochód okleić estetycznie, niezbędna jest wiedza z zakresu zastosowania najważniejszych technik, a także pewne umiejętności praktyczne. Z uwagi na fakt, że usługa oklejania samochodów jest obecnie coraz częściej realizowana, sporym zainteresowaniem cieszą się również specjalistyczne szkolenia z tego zakresu, prowadzone przez The Wrap Center Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne 3M.

Kilka słów na temat oklejania pojazdów folią

Cały proces oklejania zacząć należy od odpowiedniego przygotowania pojazdu. Należy usunąć z niego wszelkich zanieczyszczeń. Warto zrobić to za pomocą dobrych środków czyszczących, które nie mogą tłuścić karoserii, należy dodatkowo zwracać uwagę na eliminowanie nawet najmniejszych zabrudzeń. Następnie trzeba przygotować niezbędne do pracy narzędzi. To szczególnie ważny, choć niedoceniany etap, na który zwracamy uwagę w trakcie naszych profesjonalnych szkoleń oklejania samochodów, gdyż bez niego, praca stanie się trudniejsza, tym bardziej jeśli zadanie będziemy wykonywać samodzielnie, bez dodatkowej pomocy. Konieczne są przede wszystkim precyzyjne noże, miękkie rękawiczki do aplikowania folii, magnesy, a także rakle, czyli przyrządy do dociskania folii. Więcej o specyfice profesjonalnych narzędzi, a także ich praktycznego zastosowania można dowiedzieć się podczas naszych szkoleń.

Po przygotowaniu narzędzi powinniśmy zadbać także o temperaturę panującą w pomieszczeniu, która powinna mieścić się w przedziale od 21 do 23°C, wówczas materiał będzie lepiej przylegać do powłoki lakierniczej.

Etap oklejania samochodu folią

Sam proces oklejania rozpoczyna się od skrupulatnego wymierzenia wszystkich elementów karoserii, które będą nią pokryte i następnie wycięcia potrzebnych kształtów. Najważniejszą wskazówką jest to, aby materiału nie przycinać równo do krawędzi pojazdu, gdyż mogłoby to doprowadzić do kurczenia się folii i jej uszkadzania, np. w trakcie mycia samochodu. Trzeba pamiętać ponadto o zaklejaniu elementów pod uszczelkami, aby nie powstawały otwarte krawędzie.

Szkolenia z profesjonalnego oklejania pojazdów folią

Szkolenia z oklejania pojazdów folią pozwalają na uzyskanie nowych kompetencji i przydatnych umiejętności praktycznych. Rodzajów prowadzonych kursów jest kilka. Najczęściej wybierane jest szkolenie z oklejania samochodów Car Wrap, które przygotowane jest dla wszystkich, którzy chcą zdobyć podstawowe umiejętności teoretyczne i praktyczne. Dla kandydatów, którzy zainteresowani są profesjonalnym przyciemnianiem szyb, przygotowaliśmy kurs Window Tint, podczas którego można poznać tajniki bezinwazyjnej techniki aplikowania folii samochodowych. Z kolei szkolenie PPF to szansa na zdobycie umiejętności z zakresu profesjonalnej aplikacji folii ochronnych, które cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem na rynku. Wszystkie te szkolenia prowadzone są na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Ciekawą propozycją jest szkolenie reklamowego oklejania samochodów, które skierowane jest przede wszystkim dla pracowników agencji reklamowych. Program szkoleniowy GRAPHICS obejmuje podstawy aplikacji folii graficznych, stosowanych w reklamie na pojazdach, a także witrynach, ścianach i podłogach.