Główne przyczyny oklejania samochodów folią

oklejanie samochodu folią

Główne przyczyny oklejania samochodów folią

Osoby z pieczołowitością dbające o swoje auto, często poddają je specjalistycznym zabiegom z zakresu auto detailingu. Jest to zbiorowe określenie na zaawansowane metody dopieszczenia samochodu z zakresu szeroko rozumianej kosmetyki, mającej na celu zabezpieczenie auta oraz doprowadzenie go do lepszego stanu wizualnego. Oklejanie samochodów folią jest jednym z powszechniej stosowanych zabiegów kosmetyki samochodowej.

Po co okleja się samochód folią?

Oklejanie karoserii samochodu folią jest alternatywą dla klasycznego lakierowania. Auto okleja się folią z dwóch podstawowych powodów. Pierwszym z nich jest chęć uzyskania odpowiedniego efektu wizualnego. Często wykorzystuje się do tego folie z naniesioną na nie wcześniej grafiką lub wzorem. Mogą to być zarówno elementy typowo ozdobne jak również oznaczenia firmowe i marketingowe w autach służących na co dzień, jako samochody pracujące komercyjnie w firmie. Mogą to być również folie, których zadaniem jest stworzenie odpowiedniego efektu wizualnego. Folie w na samochód mogą mieć różne odcienie, a spektrum wyglądu, które można osiągnąć, jest bardzo szerokie.

Drugim z powodów, dla którego okleja się karoserię, jest chęć ochrony karoserii przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak porysowanie lub uderzenia drobnych kamyczków, a także ochrona przed czynnikami środowiskowym, takimi jak wilgoć. Profesjonalne założenie folii ochronnej na samochód jest w stanie ochronić karoserię nawet przed bezpośrednim rysowaniem ostrymi przedmiotami.

 Jak zakłada się folię ochronną na samochód?

Proces zakładania folii ochronnej na karoserię samochodu jest dość prosty i nie wymaga ingerencji w karoserię auta, poza usunięciem defektów blacharskich, takich jak duże wgniecenia lub korozja. Wymaga jednak dużej precyzji i doświadczenia, gdyż ilość błędów, które można przy tym popełnić, jest bardzo duża, a ich konsekwencją może być odklejanie się folii przed upływem kilkuletniego czasu gwarancji, który dają producenci folii.