4 korzyści z oklejania samochodu

zmiana koloru samochodu

4 korzyści z oklejania samochodu

Oklejanie samochodów cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością, gdyż jest to bezinwazyjny i szybki sposób pozwalający na diametralną zmianę wyglądu naszego samochodu. Zmiana ta jest odwracalna, jeśli więc zechcemy powrócić do oryginalnego koloru nadwozia, albo ponownie zmienić jego barwę, będzie to oczywiście możliwe.  Wykonanie usługi najlepiej powieżyć specjalistom z zakresu oklejania samochodów, którzy mają wiedzę, profesjonalne narzędzia oraz umiejętności. Można je zdobyć, biorąc udział w jednym ze szkoleń realizowanych przez The Wrap Center Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne 3M. Nawet osoby, które nie miały dotychczas styczności z tematem oklejania aut folią, mają możliwość zdobycia nowych umiejetności. Z tego artykułu dowiesz się, w jakim celu oklejane są samochody i jaki kurs pozwoli Ci zdobyć kompetencje w konkretnym zakresie.

  1. Ochrona lakieru

Zarysowania lakieru to niestety nieunikniona konsekwencja jazdy po drogach. Aby zminimalizować ryzyko ich pojawienia się, znakomitym sposobem jest właśnie oklejenie nadwozia. Dzięki wytrzymałej strukturze nowoczesne folie chronią przed drobnymi uszkodzeniami spowodowanymi np. uderzeniami kamieni, a także promieniowaniem słonecznym i działaniem soli w okresie zimowym. Takie właściwości gwarantowane są przez okres aż 5 lat, po którym folia może zostać zdjęta i wymieniona na nową powłokę.

  • Jaki kurs wybrać? Aby nauczyć się profesjonalnej aplikacji folii ochronnych, weź udział w kursie PPF na poziomie podstawowym lub zaawansowanym. To doskonały sposób na podniesienie kwalifikacji dla osób, które planują lub już pracują w firmach specjalizujących się w oklejaniu samochodów albo usługach auto detailingu.
  1. Bezinwazyjna zmiana koloru samochodu

Szczególnie przy zakupie pojazdu na rynku wtórnym, kolor auta jest często drugorzędnym aspektem, nie jest jednak całkowicie obojętny. Jeśli udało nam się nabyć wymarzony pojazd w barwie nadwozia, która odbiega od ideału, możemy łatwo ją zmienić i to bez konieczności czasochłonnego i bardzo drogiego lakierowania. Tzw. car wrapping staje się w takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem w rozsądnej cenie, która jest średnio o połowę niższa, aniżeli malowanie w warsztacie.

  • Jaki kurs wybrać? Weź udział w szkoleniu z oklejania samochodów Car Wrap, które jest najczęściej wybierane przez kursantów. Program szkoleniowy został przygotowany specjalnie dla wszystkich, którzy chcą zdobyć solidne podstawy z zakresu prawidłowego i efektywnego oklejania pojazdów.
  1. Mobilna reklama

Samochód jako dobry nośnik komunikatów marketingowych? Bez cienia wątpliwości! Taka reklama gwarantuje ekspozycję wszędzie tam, gdzie zaparkujemy pojazd, a także jest zdecydowanie tańsza i bardziej dostępna, szczególnie dla mniejszych przedsiębiorstw. Komunikaty graficzne dzięki uniwersalności folii będą wysokiej jakości, dzięki czemu jest to dobra alternatywa choćby dla billboardów.

  • Jaki kurs wybrać? GRAPHICS to specjalnie opracowany program szkoleniowy stworzony z myślą o oklejaniu samochodów w celach reklamowych. Szkolenie obejmuje podstawy aplikacji folii graficznych, stosowanych w reklamie na pojazdach, witrynach, ścianach i podłogach. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród pracowników agencji reklamowych.
  1. Nowe auto? Nie, to tylko folia!

Kierowcy wyraźnie szybciej niż kiedyś decydują się na zmianę samochodu, szukając tym samym pewnej odmiany. Zdecydowanie łatwiejszym i tańszym sposobem jest jednak wybór folii w odpowiadającym nam kolorze lub wzorze, która sprawi, że auto będzie sprawiało wrażenie nowego. Na zmianę estetyki pojazdu oraz komfort jazdy wpływa też oklejenia szyb samochodu.

  • Jaki kurs wybrać? Aby zdobyć podstawowe lub zaawansowane umiejętności z zakresu profesjonalnego oklejania samochodów, wybierz kurs Car Wrap. Chcesz zdobyć jeszcze więcej praktycznych umiejętności? W takim razie naucz się fachowego oklejania szyb samochodowych, biorąc udział w szkoleniu Window Tint.