3M Endorsed Architectural Finishes Installer – Program

3M Endorsed Architectural Finishes Installer

To program dla aplikatorów z doświadczeniem chcących potwierdzić swoje kompetencje na najwyższym poziomie poprzez uzyskanie certyfikatu rozpoznawalnego na całym świecie.

Jego posiadanie nie tylko otwiera dodatkowe możliwości promowania swojej pracy jako specjalisty w branży, ale także daje ogromną, osobistą satysfakcję. Prestiżowy tytuł 3M Endorsed Installer otrzymują wyłącznie osoby, które sukcesem zakończą egzamin teoretyczno-praktyczny z zakresu aplikacji laminatów 3M™ DI-NOC™. Codzienna praca takiego fachowca, będzie zawsze z końcowym efektem na najwyższym poziomie, a aplikator będzie stosować odpowiednie techniki montażu dedykowane do materiałów 3M oferując wyróżniającą usługę premium.

Osoba zainteresowana przystąpieniem do certyfikacji musi przejść wstępną weryfikację (zob. REGULAMIN ) doświadczenia przed zapisem na kurs i odbyć dwa dni przygotowawcze do egzaminu. Ostatnim etapem, jest przystąpienie do egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Po zdaniu wymagającego egzaminu aplikatorzy otrzymują wiele przywilejów i wsparcia ze strony firmy 3M i The Wrap Center.

Będą mogli m.in.: uczestniczyć w eventach branżowych, akcjach edukacyjnych, posługiwać się logiem firmy 3M w materiałach marketingowych,, uczestniczyć w programach lojalnościowych 3M, otrzymywać w pierwszej kolejności informacje i szkolenia z nowych produktów, uczestniczyć w przetargach na zlecenia, gdzie wymagane jest posiadanie certyfikatu 3M.

W Polsce wyłącznie THE WRAP CENTER jest uprawnione do prowadzenia akredytacji w ramach programu 3M Endorsed Architectural Finishes Installer.

Egzamin składa się z dwóch części:

 1. TEST  PISEMNY z wiedzy na temat laminatów 3M™ DI-NOC™ i produktów 3M dedykowanych ich aplikacji. Zakres tematów to przede wszystkim: odpowiedni dobór 3M™ DI-NOC™, prawidłowe przygotowanie powierzchni przed aplikacją, test adhezji kleju do podłoża, właściwe techniki i warunki aplikacji, narzędzia, gwarancje, demontaż laminatów.

Wszystkie zagadnienia dotyczące testu pisemnego są omawiane podczas wykładu teoretycznego, pierwszego dnia programu 3M Endorsed Architectural Finishes Installer.

Ważne jest, aby osoba przystępująca do egzaminu posiadała wiedzę zastosowań i właściwości materiałów 3M. Przydatne informacje również można znaleźć na stornie www.3mpolska.pl , w dziale produktów do projektowania i wykończenia wnętrz , gdzie można zapoznać się z biuletynami  technicznymi, opisem i charakterystyką produktu .

 

 1. EGZAMIN PRAKTYCZNY z zakresu aplikacji  laminatów 3M™ DI-NOC™ . Ocenie podlega: 
 • aplikacja paneli kwadratowych z narożnikami
 • narożnik wewnętrzny
 • narożnik zewnętrzny
 • kolumna/cylinder
 • podwójne cięcie
 • elementy 3D
 • płaska ścina, łączenie stykowe, zakładki
 • test adhezji
 • przycinanie i wykańczanie krawędzi

Przedmiotem oceny będzie również stykowe łącznie brytów na powierzchni płaskiej (ściana). Praca jest oceniania pod względem jakościowym i czasu potrzebnego na aplikację. W czasie dwóch dni poprzedzających dzień egzaminu, każdy uczestnik otrzyma od egzaminatora wskazówki jak zastosować prawidłowe techniki aplikacji oraz będzie mógł osobiście przećwiczyć wszystkie elementy zawarte w egzaminie.

Egzamin zostanie oceniony według kryteriów:

 • na wykonanie każdej stacji uczestnik ma wyznaczony limit czasowy
 • za przekroczenie czasu oraz popełnienie błędów aplikacyjnych przyznawane są punkty ujemne,
 • aby uzyskać wynik pozytywny należy okleić wszystkie stacje egzaminujące z wynikiem min. 80% poprawności (decyduje czas wykonania i jakość),
 • przekroczenie limitu czasu dla stacji o połowę jest równoznaczne z jej niezaliczeniem,
 • stacja oceniona poniżej 80% jest uznawana za niezaliczoną,
 • dwie stacje ocenione poniżej 80% oznaczają zakończenie z wynikiem negatywnym,

Po egzaminie ukończonym z wynikiem pozytywnym uczestnik otrzymuje imienny certyfikat z osobistym numerem, pod którym będzie wpisany do bazy certyfikowanych aplikatorów folii 3M.

Zakończenie egzaminu z wynikiem negatywnym jest równoznaczne z nieprzyznaniem statusu certyfikowanego aplikatora folii 3M, a ponowne przystąpienie do egzaminu poprawkowego  jest możliwe w  innym, wyznaczonym przez The Wrap Center terminie. Egzamin poprawkowy trwa 1 dzień bez programu przygotowującego, uczestnik pokrywa koszt egzaminu poprawkowego – szczegóły w regulaminie do pobrania.

Wymagania do przystąpienia do egzaminu:

 • doświadczenie w oklejaniu laminatów lub tapet/fototapet

Ważne informacje:

 • certyfikat 3M Endorsed Installer przyznawany jest na okres 4 lat. Po upływie tego czasu można dokonać przedłużenia na kolejny okres 4 lat. Aby przedłużyć ważność certyfikatu należy zgłosić się do The Wrap Center w celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie warunków przedłużenia. W wypadku, gdy portfolio produktów uległo znaczącym zmianom lub aplikator miał przerwę w pracy, może być konieczne doszkolenie się i/lub poddanie pod weryfikację bieżących umiejętności aby uzyskać przedłużenie certyfikatu na kolejny okres 4 lat;
 • 3M ma prawo do wstrzymania odnowy oraz odebrania Certyfikatu w przypadku nie dostosowania się lub działaniu wbrew regulaminowi 3M Endorsed Architectural Finishes Installer;
 • odesłanie podpisanej karty informacyjnej na adres info@thewrapcenter.pl i opłacenie zaliczki za kurs jest traktowane jako pełnoprawne zgłoszenie chęci uczestniczenia w szkoleniu i egzaminie

Miejsce szkolenia: THE WRAP CENTER; ul. Główna 8; 33-100 Tarnów; woj. małopolskie

Prowadzący: certyfikowany trener i egzaminator 3M – Rafał Żmuda

Czas trwania: 3 dni (24 godziny);

Dzień I:  od 9:00 do 17:00 z przerwą na lunch 12:30-13:15

 • Teoria: omówienie oferty produktów, właściwości i zastosowania, przykładowe realizacje, podstawowe techniki aplikacyjne
 • Demo trenera i ćwiczenia praktyczne: podłoża, test adhezji, płaska ścina, łączenie stykowe, zakładki, wewnętrzny i zewnętrzny narożnik, przycinanie i wykańczanie krawędzi

Dzień II:  od 9:00 do 17:00 z przerwą na lunch 12:30-13:15

 • Kontynuacja ćwiczeń praktycznych, aplikacje pod nadzorem trenera
 • Przygotowanie powierzchni
 • Aplikacja paneli kwadratowych z narożnikami
 • Cylinder, panel 3D
 • Egzamin praktyczny (I cześć)

Dzień III: od 9:00 do 17:00 – Jest to dzień przeznaczony na egzamin, który należy ukończyć w całości w wyznaczonym czasie, dlatego o przerwach po między stacjami egzaminującymi decyduje aplikator (posiłki i napoje zapewnia The Wrap Center)  

 • Test pisemny
 • Egzamin praktyczny (II część)
 • Certyfikaty, Q&A, zakończenie programu

Przyznany certyfikat 3M respektowany jest międzynarodowo, dzięki wspólnym dla ponad 200 krajów standardom egzaminowania.

3M to firma rozpoznawana dzięki najwyższej jakości produktom, a po zdaniu wymagającego egzaminu, aplikatorzy otrzymują przywilej posługiwania się jej logotypem w ramach programu 3M Endorsed. Może on być używany w materiałach marketingowych czy na stronie internetowej firmy, która zatrudnia lub korzysta z usług certyfikowanego aplikatora 3M, jednak wyłącznie z personalnym wskazaniem jego posiadacza.

Nazwiska osób certyfikowanych w programie 3M Endorsed wpisane są także do globalnego rejestru certyfikowanych aplikatorów 3M, z którego firma korzysta przy realizacji międzynarodowych zleceń.

3M poleca usługi aplikatorów posiadających certyfikat klientom końcowym, a także aktywnie promuje program we wszystkich materiałach marketingowych.

Ponadto, 3M jest organizatorem zróżnicowanych działań i akcji edukacyjnych dotyczących stosowania folii reklamowych. Do udziału w owych działaniach medialnych i wizerunkowych, w pierwszej kolejności zapraszani są aplikatorzy z grona 3M Endorsed.

3M Poland  organizuje coroczne spotkania certyfikowanych aplikatorów, które są doskonałą okazją, aby nawiązać branżowe relacje, poznać najnowsze produkty 3M, trendy w reklamie, wymienić się najlepszymi praktykami oraz poznać najnowsze techniki aplikacji.

Ważne!

Certyfikat programu 3M Endorsed daje wymierne korzyści. Oprócz tytułu i potwierdzenia umiejętności w zakresie aplikacji folii samochodowych, dostaje rabaty przy zakupie folii 3M u autoryzowanego dystrybutora, ma możliwość wzięcia udziału w programach 3M dedykowanych certyfikowanym aplikatorom i pierwszy dowie się o nowościach wprowadzanych na rynek.

Koszt programu przygotowującego + koszt egzaminu 3M Endorsed Architectural Finishes Installer zawiera w cenie wszystkie materiały szkoleniowe do ćwiczeń praktycznych jak: folia, narzędzia, chemia, materiały dydaktyczne, catering.

Nocleg i dojazd jest z zakresie uczestnika.

Całkowity koszt dla jednej osoby :  4674,79  netto ( +23% VAT)

*możliwość dofinansowania

Z reguły każdy ma swoje preferencje, dlatego możemy zaproponować noclegi najbliżej The Wrap Center do wyboru: www.hotelgaltarnow.pl, www.hotel.tarnovia.pl

Oczywiście, wystarczy tylko zgłosić podczas rejestracji i dostosujemy się do Twoich potrzeb.

Koszt noclegu nie jest wliczony w cenę szkolenia.

Tak, mamy możliwości płatności kartą, Blik, gotówką lub przelewem.

Na hali szkoleniowej podczas programu mogą przebywać osoby, które opłaciły swój udział.

Tak, jeżeli tylko chcesz to śmiało, ale mamy też przygotowane dla uczestników kompletne zestawy narzędzi.

Przyjeżdżają do nas osoby głównie z Europy, dlatego dyplomy wydajemy też w języku angielskim i polskim.

Żaden problem, tylko zgłoś nam to przy zapisie na szkolenie.

WAŻNE!

Wybierając termin upewnij się, że spełniasz wymagania do egzaminu :

 • posiadasz wymagane doświadczenie z tematu programu 
 • pobrałaś/-eś i zapoznałaś/-eś  się z regulaminami
 • pobrałaś/-eś i odesłałaś/-eś na adres info@thewrapcenter.pl wypełnioną i podpisaną kartę informacyjną

Jeżeli spełniłaś/-eś w/w pozostaje już tylko wybrać termin!

Ważna informacja: certyfikacja odbywa się w grupie max. 4 osób, decyduje kolejność zgłoszeń, pełna grupa decyduje o podtrzymaniu terminu kursu.

Wybierz termin:

23 - 25listopad

3M Endorsed Architectural Finishes Installer – program certyfikujący

23 listopada 2022 The Wrap Center, ul. Główna 8, 33-100 Tarnów Brak wolnych miejsc
Wybierz